Здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу: Нацбанк роз’яснив застосування заходу впливу до АТ “Альпарі Банк”

08 Липня 2019 10:07

Національний банк отримав офіційне повідомлення про оскарження в судовому порядку рішення НБУ про накладення штрафу на АТ “АЛЬПАРІ БАНК”. У квітні 2019 року банківський регулятор ухвалив рішення про застосування до зазначеного банку заходу впливу у вигляді накладення штрафу в розмірі 2 000 000,00 гривень.

Вищезазначену інформацію Національний банк оприлюднює відповідно до ст.60 Директиви (ЄС) про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму*, а також інформує громадськість про підстави, на яких було прийнято рішення щодо АТ “АЛЬПАРІ БАНК”.

Так, підставою для прийняття такого рішення є встановлення НБУ факту здійснення АТ “АЛЬПАРІ БАНК” ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу та неналежне виконання банком обов`язку щодо управління ризиками.

Зокрема, регулятором виявлено факти проведення за період з 02.02.2018 до 25.05.2018 2 юридичними особами – клієнтами банку (далі – Фінансові установи) фінансових операцій із перерахування безготівкових коштів у сумі близько 400 млн грн до двох інших банків згідно з договорами на послуги інкасації. Ці кошти в подальшому засобами інкасації інших банків доставлялися готівкою до фінансових установ для здійснення розрахунків на підставі договорів поруки за зобов’язаннями 4 юридичних осіб – клієнтів банку (далі – Юридичні особи – клієнти), які здійснювали закупівлю сільськогосподарської продукції та/або металобрухту у фізичних осіб (далі – Фізичні особи – продавці).

Джерело: Національний банк України