Цифровий поступ: за підтримки Академії фінансового моніторингу розпочався дводенний вебінар для представників правоохоронних органів на тему паралельних фінансових розслідувань

16 Червня 2020 11:06

Сьогодні розпочався 2-денний міжнародний веб-семінар (вебінар) “Покращення роботи правоохоронних органів під час паралельних фінансових розслідувань в Україні”, організований Консультативною місією ЄС (EUAM) та Проектом “Дія-ЄС” (EU-ACT) за підтримки Академії фінансового моніторингу, який проходить 16 та 17 червня 2020 року.

 

Програмою вебінару передбачено розкриття сутності паралельних фінансових розслідувань, міжнародного досвіду з цієї тематики, зокрема, побудови національної системи фінансових розслідувань та ін., а також шляхи підвищення рівня фінансових розслідувань.

 

В якості доповідачів в заході беруть участь національні та міжнародні експерти, які мають значний практичний досвід з даної тематики.

 

Учасниками вебінару є представники правоохоронних, антикорупційних органів, міжнародних організацій, закладів освіти, науково-дослідних установ.

 

Довідково:

паралельними фінансовими розслідуваннями є фокусування на предикатному злочині та відмиванні грошей одночасно. Такий підхід сприяє більш повному розслідуванню злочинів та дає змогу виявити злочинні доходи від злочинів, що знаходяться в процесі розслідування з метою їх подальшого розшуку/арешту та, з одного боку, забезпечує те, що активи не зникнуть, а з іншого боку запобігає потраплянню таких доходів у фінансову систему і використанню їх в майбутньому. Відповідні обов’язки правоохоронних та слідчих органів визначаються 30 Рекомендацією FATF.