Членство Росії у FATF призупинено. Результати Пленарного засідання FATF за участі Держфінмоніторингу

24 Лютого 2023 05:02

У період з 20 по 24 лютого п.р. Держфінмоніторинг, за підтримки проекту Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI), взяв участь у черговому Пленарному засіданні  FATF у м. Париж, Французька Республіка.

В ході засідання, за підсумками розгляду питання щодо санкцій до РФ, FATF прийнято відповідну Заяву , що розміщена на офіційному веб-сайті FATF.

FATF заявила, що дії РФ суперечать основним принципам FATF, які спрямовані на сприяння безпеці, захищеності та цілісності глобальної фінансової системи. Такі дії є грубим порушенням зобов’язань щодо міжнародної співпраці та взаємоповаги, на основі яких члени FATF погодилися впроваджувати та підтримувати Стандарти FATF. Тому, FATF вирішила посилити санкції до РФ, шляхом призупинення її членства у цій організації. Водночас, РФ повинна виконувати свої зобов’язання щодо імплементації Стандартів FATF.

Після заяв, опублікованих у березніквітнічервні та жовтні 2022 р., FATF повторює, що всі юрисдикції повинні бути пильними щодо можливих ризиків від обходу заходів, застосованих до РФ з метою захисту міжнародної фінансової системи та вживати необхідні заходи з метою нівелювання цих ризиків.

По завершенню Пленарного засідання FATF Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський зазначив:

«Міжнародна спільнота в обличчі FATF суттєво посилює свій тиск на РФ. Членство РФ у FATF призупинено. Країна-агресор має нести відповідальність за всі жахіття, яких зазнають мирні жителі України і за той колосальний негативний ефект, який має війна на усю глобальну фінансову систему та безпеку. Ми донесли обґрунтовану позицію України щодо цього делегаціям країн-членів FATF. Міжнародні партнери підтвердили свою подальшу підтримку України та фокусування зусиль на шляху пошуку консенсусу для просування більш жорстких рішень».