Переглянуто ряд рекомендацій FATF щодо неприбуткових організацій та конфіскації і замороження активів

05 Січня 2024 06:01

За результатами Пленарного засідання FATF (23-27 жовтня 2023, м. Париж) були внесені зміни до Рекомендацій FATF в частині  захисту неприбуткових організацій (НПО) від неправомірного використання для фінансуванням тероризму (ФТ) та для посилення заходів щодо повернення активів.

Переглянута Рекомендація 8 і Пояснювальна записка до неї вимагатимуть від країн захисту НПО від неправомірного використання з метою ФТ шляхом впровадження посилених ризик-орієнтованих заходів.

Серед основних змін у Рекомендації 8:

  • запроваджено періодичний обов’язковий перегляд країнами організацій, які підпадають під визначення НПО, та оцінку ризиків ФТ для них;
  • передбачено наявність в країнах цілеспрямованих, пропорційних і ризик-орієнтованих заходів для усунення виявлених ризиків ФТ та необхідність врахування їх впливу на законну діяльність НПО;
  • роз’яснено зобов’язання країн здійснювати нагляд або моніторинг за НПО, але без визначення останніх як суб’єктів звітування або встановлення вимог щодо проведення належної перевірки клієнтів.

Також було внесено зміни щодо вимог стосовно конфіскації та заходів тимчасового замороження та арешту на національному рівні (Рекомендація 4 та Пояснювальна записка до неї), а також заходів для покращення міжнародного співробітництва у сфері повернення активів (Рекомендація 38 та Пояснювальна записка до неї).

Стандарти FATF на сайті Держфінмоніторингу: перейти

(EN) Найкращі практики боротьби з використанням НПО для фінансування тероризму: перейти