Верховна Рада прийняла закон про СПЛІТ

Верховна Рада 12 вересня у другому читанні підтримала в цілому законопроект № 1069−2 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг.

Ухвалений депутатами законопроект є результатом спільної роботи регуляторів фінансового сектора і міжнародних експертів і передбачає такі зміни:

  • До НБУ перейдуть функції регулювання страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій.
  • НКЦПФР отримає повноваження з регулювання і нагляду над системою недержавного пенсійного забезпечення, а також функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю.
  • Ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінпослуг.

Законопроект приводить регулювання та нагляд у небанківському фінансовому секторі у відповідність до міжнародних стандартів.

Ухвалення законодавства, важливого для забезпечення розвитку фінансових ринків, і зокрема закону про «спліт», є також одним із пунктів меморандуму співпраці з МВФ в рамках програми stand-by.

У рамках закону, до 30 червня 2020 року включно регулюванням ринку буде займатися Нацкомфінпослуг, але вже з 1 липня 2020 року цю функцію буде виконувати Національний банк.

Передбачається скасування закону про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати і декрет Кабміну про довірчі товариства для усунення надмірного регулювання, внесення змін в закон про ліцензування видів господарської діяльності та закон про основи державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності.

 

Довідково:

Сумарні активи небанківських фінустанов становлять 215 млрд грн, що майже вдев’ятеро менше, ніж у банків. Разом з тим зростання активів у небанківському секторі становить 14%, тоді як у банківському співставний показник менший за 2%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *