В Україні починає роботу Вищий антикорупційний суд

05 вересня 2019 року в Україні починає роботу Вищий антикорупційний суд, який здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів. Двоє суддів ВАС уже в цьому році прийняли участь в навчальних заходах Академії фінансового моніторингу.

«Вищий антикорупційний суд розпочинає свою діяльність у найкоротший можливий термін. Суд готовий до виконання покладених на нього обов’язків» – сказала Голова ВАС Олена Танасевич.

За її словами, до компетенції Вищого антикорупційного суду віднесені 22 види злочинів, у яких розмір шкоди у 500 і більше разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб і фігурують найвищі посадовці.

Голова суду розповіла, що на зборах колегії було визначено шістьох слідчих суддів, які розглядатимуть клопотання про дозвіл на проведення слідчих дій.

Крім того, у першій інстанції суду сформовано сім колегій, які розглядатимуть кримінальні справи.

В Апеляційній палаті працюватиме чотири колегії, які переглядатимуть рішення першої інстанції Вищого антикорупційного суду.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати цього ж суду тривав 7 місяців.

Таким чином, до Вищого антикорупційного суду було рекомендовано 19 суддів (48%), 4 науковці (10%), 12 адвокатів (31%), 4 кандидати із сукупним стажем (10%). З них до Апеляційної палати цього суду увійшли 12 осіб, половина з яких – судді, половина – адвокати та науковці.

За словами Танасевич, НАБУ і САП уже готові передати до суду 190 справ. Проте, за даними судової статистики Державної судової адміністрації, з усієї України на розгляд ВАС може надійти близько трьох тисяч справ.

«За нашими підрахунками, підлягають передачі 208 справ із різних інстанцій. Є низка справ, які розглянуті та перебувають на стадії апеляції. Основна частина справ перебуває в суді першої інстанції», — зазначив директор НАБУ Артем Ситник.

“В Україні запрацював Вищий антикорупційний суд! Впевнений, що він поверне громадянам України віру в те, що справедливість в нашій державі існує”, – наголосив Голова ВР Дмитро Разумков. За його словами, на суд чекає важка робота і сотні справ, більшість з яких потребує невідкладного вирішення. У свою чергу Верховна Рада, уряд і президентська команда зроблять усе можливе, аби допомогти притягнути корупціонерів всіх рівнів до відповідальності, запевнив спікер. Він зауважив, що вже розроблено механізм, який дасть змогу зосередити роботу органу на провадженнях щодо найвищих корупціонерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *