Схеми: умисне зменшення істотної частки в статутному капіталі підприємства шляхом проведення фіктивних зборів акціонерів

Правоохоронними органами здійснюється розслідування щодо неправомірних дій, спрямованих на умисне зменшення істотної частки в статутному капіталі підприємства шляхом проведення фіктивних зборів акціонерів.

Встановлено, що Компанією Д було прийнято рішення про проведення позачергових зборів акціонерів з метою розгляду питання щодо збільшення розміру статутного капіталу. Власником Компанії А, яка володіє 40% акцій Компанії Д, є територіальна громада міста, контроль за іншими двома співвласниками Компанії Д – Компаніями Б та В, які сукупно володіють 60% акцій, здійснює Фізична особа – нерезидент.

В день проведення позачергових зборів акціонерів представники Компанії А прибули за зазначеною адресою, проте представники
Компаній Б та В не з’явились, що було зафіксовано представниками Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Однак, наступного дня на офіційному сайті smida.gov.ua було опубліковано інформацію, що за результатами проведених позачергових зборів акціонерів Компанії Д прийнято рішення щодо суттєвого збільшення статутного капіталу шляхом розміщення додаткових акцій.

Внаслідок проведення фіктивних позачергових зборів акціонерів та фальсифікації документів, для утримання своїх позицій в частці статутного капіталу Компанії Д, Компанія А повинна викупити великий пакет акцій.

Враховуючи, що засновником Компанії А є територіальна громада міста, викуп акцій повинен здійснитись з використанням коштів місцевого бюджету. В інакшому випадку частка Компанії А складе менше ніж 1%, що дозволить Фізичній особі – нерезиденту здійснювати повний контроль за діяльністю Компанії Д та одноосібно отримувати прибуток.

Правоохоронним органом здійснюється розслідування за статтями 191 та 366 КК України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *