Схеми: створення підприємств на підставних осіб з метою надання послуг по виведенню коштів підприємств реального сектору економіки

30 Липня 2019 09:07

Двома Фізичними особами А та Б за короткий проміжок часу було зареєстровано мережу підприємств (близько 50), засновниками яких було  зазначено підставних осіб – переважно молодих людей віком 19-20 років, які надавали свої ідентифікаційні дані за грошову винагороду.

При цьому Фізичні особи А та Б виступали довіреними особами від імені засновників. Фізична особа Б мала досвід роботи в державних органах юстиції.

Надалі, на рахунки двох підприємств з мережі надійшли кошти за металобрухт від спільних контрагентів, більшість з яких є новоствореними підприємствами.

У свою чергу, контрагенти отримали ці кошти від підприємств реального сектору економіки як оплату за товар та цінні папери. Надалі, отримані двома підприємствами кошти було перераховано на користь фізичних осіб як поповнення карткових рахунків та сплату за корпоративні права. При цьому вказані фізичні особи не є засновниками жодного підприємства.

Таким чином, виявлено схему створення підприємств на підставних осіб з метою надання послуг по виведенню коштів підприємств реального сектору економіки з подальшим переведенням у готівку на підставі оплати за корпоративні права.

Правоохоронним органом здійснюється розслідування.