Схеми: організація формування статутних капіталів банківських установ за рахунок коштів вкладників банку

29 Липня 2019 12:07

Правоохоронним органом здійснюється розслідування щодо організації формування статутних капіталів банківських установ за рахунок коштів вкладників банку.

В ході досудового розслідування встановлено, що Банківською установою А були профінансовані пов’язані підприємства шляхом купівлі у них «сміттєвих» цінних паперів за завищеною ціною. При цьому зазначені операції проведено без перевірки ліквідності та ринкової вартості зазначених паперів.

Надалі отримані ними грошові кошти по ланцюгу було перераховано за межі України та через ряд пов’язаних компаній – нерезидентів зараховано на рахунки Компанії-нерезидента А, яка є засновником Банківської установи А.

Отримані кошти Компанією-нерезидентом А перераховано в Україну на власні рахунки як інвестиції та надалі використано для збільшення статутного капіталу Банківської установи А та придбання корпоративних прав Банківської установи Б.

Таким чином, формування статутних капіталів двох банківських установ відбулось не шляхом використання власних коштів засновника, а з використанням коштів вкладників.

Крім того, в подальшому шляхом фальсифікації звітності та приховування неплатоспроможності з боку власників та керівництва
банківські установи було доведено до банкрутства.

Правоохоронним органом здійснюється розслідування за статтями 191, 219, 220, 364 та 366 КК України.