Схеми: фальсифікована бенефіціарна власність

Правоохоронним органом здійснюється розслідування по факту заволодіння коштами Державного бюджету шляхом незаконного отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Держфінмоніторингом за результатами проведеного розслідування встановлено, що Фізичною особою Т придбано Підприємство В у колишнього власника. Згодом, Фізичною особою Т прийнято рішення про збільшення статутного капіталу Підприємства В на суму близько 10 млн грн, шляхом внесення до статутного капіталу товариства виробничого обладнання. При цьому, за інформацією митних органів зазначене обладнання протягом 2016-2017 років на територію України не ввозилось. Крім того, враховуючи розмір офіційно задекларованих Фізичною особою Т доходів, виникають сумніви щодо наявності в нього такого високовартісного обладнання.

Через незначний проміжок часу Товариством В отримано бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в сумі близько 10 млн гривень.

Надалі зазначені кошти перераховано на рахунок Фізичної особи Т у якості повернення внеску до статутного капіталу, переведені ним на рахунок в іншому банку та в повному розмірі зняті готівкою.

Правоохоронним органом здійснюється розслідування за статтями 191 та 205 КК України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *