Схеми: фальсифікована бенефіціарна власність

30 Липня 2019 09:07

Правоохоронним органом здійснюється розслідування по факту заволодіння коштами Державного бюджету шляхом незаконного отримання бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Держфінмоніторингом за результатами проведеного розслідування встановлено, що Фізичною особою Т придбано Підприємство В у колишнього власника. Згодом, Фізичною особою Т прийнято рішення про збільшення статутного капіталу Підприємства В на суму близько 10 млн грн, шляхом внесення до статутного капіталу товариства виробничого обладнання. При цьому, за інформацією митних органів зазначене обладнання протягом 2016-2017 років на територію України не ввозилось. Крім того, враховуючи розмір офіційно задекларованих Фізичною особою Т доходів, виникають сумніви щодо наявності в нього такого високовартісного обладнання.

Через незначний проміжок часу Товариством В отримано бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в сумі близько 10 млн гривень.

Надалі зазначені кошти перераховано на рахунок Фізичної особи Т у якості повернення внеску до статутного капіталу, переведені ним на рахунок в іншому банку та в повному розмірі зняті готівкою.

Правоохоронним органом здійснюється розслідування за статтями 191 та 205 КК України.