Навчання спеціалістів органів державної влади

Розділ 1. Міжнародні стандарти у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Тема 1. Міжнародні стандарти та міжнародне співробітництво у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Рекомендації FATF: структура та зміст.

Розділ 2. Національне законодавство у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Тема 1. Загальна характеристика спеціалізованого законодавства

Тема 2. Правове регулювання діяльності суб’єктів фінансового моніторингу в сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення. Правовий статус антилегалізаційних і антикорупційних органів.

Тема 3. Система та суб’єкти фінансового моніторингу в Україні. Взаємодія суб’єктів первинного фінансового моніторингу з суб’єктами  державного  фінансового  моніторингу  та іншими  державними органами.

Розділ 3. Управління ризиками легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення

Тема 1. Застосування ризик-орієнтованого підходу та секторальних ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Розділ 4. Нормативно-правове забезпечення та практичні аспекти організації здійснення фінансового моніторингу.

Тема 1. Правові основи діяльності правоохоронних органів (НПУ, Офіс ГПУ, ДБР, НАБУ, САП, СБУ та інших) щодо запобігання відмиванню коштів, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та злочинним доходам.

Тема 2. Основні напрями, форми, методи, що використовуються у сфері ПВК/ФТ суб’єктами національної системи фінансового моніторингу.

Тема 3. Організована злочинність (корупція, шахрайство, хабарництво, крадіжки, наркобізнес, контрабанда тощо), ознаки, взаємозв’язок з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Тема 4. Використання інформаційних ресурсів в системі фінансового моніторингу. Подання інформації з питань фінансового моніторингу

Тема 5. Порядок передачі узагальнених матеріалів правоохоронним органам.

Тема 6. Особливості досудової перевірки узагальнених матеріалів.

Тема 7. Практика застосування судами України законодавства про кримінальну відповідальність за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення і порушення антикорупційного законодавства.

Розділ 5. Відповідальність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Тема 1. Юридична відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Адміністративна практика за порушення законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Тема 2. Особливості розслідування кримінальних проваджень в сфері ПВК/ФТ.

Розділ 6. Типологічні дослідження у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Тема 1. Замороження/ розмороження активів, пов’язаних з тероризмом та його фінансуванням, розповсюдженням зброї масового знищення та його фінансуванням. Зупинення/ поновлення суб’єктом первинного фінансового моніторингу фінансових операцій.

Тема 2. Типологічні дослідження: світові та вітчизняні тенденції.

Тема 3. Поняття та походження офшорних юрисдикцій. Поняття та принципи організації офшорних фірм, банків, трастів та страхових організацій.

Розділ 7. Вимоги державних регуляторів щодо здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу

Тема 1. Особливості здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, їх завдання та обов’язки. Державне регулювання і нагляд за діяльністю СПФМ суб’єктами державного фінансового моніторингу.

Загальний обсяг освітньої програми – 66 годин.