Схеми: Використання доходів від експлуатації природних ресурсів та корисних копалин для фінансування тероризму
05 Квітня 2019 02:04
Використання доходів від експлуатації природних ресурсів та корисних копалин для фінансування тероризму
Приклади використання підставних осіб для реєстрації/перереєстрації, набуття корпоративних прав підприємств в схемах мінімізації податкових зобов’язань та конвертації безготівкових коштів у готівку.
Приклад 1.
♦Фізичною особою А створено 2 підприємства, за допомогою яких надавались послуги з мінімізації податкових зобов’язань, конвертації безготівкових коштів у готівку тощо.
♦Надалі, для розширення мережі підприємств, які надають вищезазначені незаконні послуги, Фізична особа А залучила Групу фізичних осіб (соціально вразливі верстви населення, що мають скрутне фінансове становище), які за незначну винагороду, надали свої документи для здійснення реєстрації понад 50 юридичних осіб.
♦Всі 50 юридичних осіб були учасниками розгалуженої мережі ВК. Контроль за діяльністю 50 юридичних осіб здійснювала Фізична особа А.
♦Відносно фігурантів кримінального провадження судовим органом прийнято рішення за статтями 205, 209, 212 КК України.
Приклад 2.
♦Правоохоронними органами здійснюється розслідування щодо фактів переоформлення підприємств на підставних осіб за грошову винагороду з метою прикриття незаконної діяльності осіб та приховування реальних КБВ.
♦Досудовим розслідуванням встановлено, що Фізична особа А
запропонувала Фізичній особі Б за грошову винагороду надати свої анкетні дані для реєстрації засновником Компанії Б та ще близько 30 підприємств.
♦Надалі, Компанія А перерахувала на користь Компанії Б грошові
кошти у якості оплати за сільськогосподарську продукцію та внесла
неправдиві відомості до податкових документів.
♦ В результаті, зменшено податкове навантаження Компанії А. Частину отриманих коштів Компанією Б перераховано на користь колишнього засновника — Фізичної особи В, які було знято готівкою в повному обсязі.
♦Один з колишніх співзасновників Компанії Б пов’язаний родинними зв’язками з власниками Компанії А.
♦Таким чином, перереєстрація на підставну особу Компанії Б здійснена з метою фальсифікації бухгалтерських та податкових документів на користь Компанії А для подальшого ухилення останньою від сплати податків.
♦Правоохоронними органами здійснюється розслідування за статтями 191 та 205 КК України.