Представник Академії взяв участь в семінарі «Останні тренди деофшоризації в Україні: холдингові структури в Австрії та інших країнах ЄС в пост-BEPS епоху»

18 Березня 2019 04:03

18 березня 2019 року представник Академії взяв участь в семінарі «Останні тренди деофшоризації в Україні: холдингові структури в Австрії та інших країнах ЄС в пост-BEPS епоху». Захід організований компанією KPMG в Україні.

Суть проблеми полягає в тому, що у країнах з розвиненою ринковою економікою використовуються офшорні зони, офшорні холдинги, міжнародні фінансові канали руху доходів і капіталів, «податкове планування» з метою зниження виплачуваних державі податків. Створення транснаціональних корпорацій і банків (ТНК, ТНБ) також сприяло розвитку офшорних зон. ТНК і ТНБ застосовують механізм міжнародних трансфертних операцій. У результаті держава, в якій розташована філія чи дочірня фірма корпорації, або взагалі не може вилучити податок через низький прибуток, або оподатковує його за низькою ставкою.

Використання офшорів, зокрема так званих «британських офшорів» за оцінками фахівців ОЕСР призводить до втрат у вигляді недоотриманих податків на суму приблизно 200-250 млрд. дол. щорічно.

Як відповідь на це, в 2012 році в рамках ОЕСР за активної підтримки країн G20 розпочалася робота над так званим «Планом BEPS» – планом дій з розв’язання проблем розмивання податкової бази та виводу доходів з-під оподаткування.

На початку 2019 року в деяких офшорних юрисдикціях (Британські Віргінські Острови, Бермуди, острови Гернсі, Джерсі, Мен, Маврікій, Багамські, Сейшельські острови) вступили в силу вимоги до економічної присутності платників податків, зокрема, компаній, що здійснюють холдингову діяльність. Такі нововведення ставлять під сумнів податкову ефективність деяких структур міжнародних компаній, які використовують такі офшорні юрисдикції.

28 лютого 2019 року Україна ратифікувала Багатосторонню конвенцію (MLI) про виконання мір відносно угод про оподаткування з метою протидії розмивання бази та виведенню прибутків з-під оподаткування.

Наразі, питання реструктуризації офшорних активів в умовах змін законодавства є актуальними.

Під час семінару були розглянуті такі питання, як нові вимоги до економічної присутності платників податків на Британських Віргінських островах, Кайманових островах, Бермудах, островах Гернсі, Джерсі та інших юрисдикцій, податкові аспекти створення холдингових компаній а також огляд змін податкового законодавства в Австрії та інших країнах ЄС (Нідерланди, Люксембург, Кіпр, Мальта), особливості взаємодії холдингових структур зазначених країн та українського бізнесу.

Спікерами заходу виступили кращі експерти KPMG в Україні з питань податкового та юридичного консультування, міжнародного корпоративного оподаткування, а також спеціальний гість, керівник практики міжнародного корпоративного оподаткування KPMG в Австрії.

 

Довідково:

 KPMG – це міжнародна мережа незалежних фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги, одна з аудиторських компаній Великої Четвірки наряду з Deloitte, Ernst&Young, PwC. Міжнародна штаб-квартира знаходиться в Нідерландах. До числа клієнтів фірм-членів мережі KPMG входять корпорації, державні установи, а також некомерційні організації.