Ключові ризики системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в контексті 5 – го раунду оцінки MONEYVAL
15 Грудня 2017 09:12
14 – 15 грудня 2017 року, у м. Львів відбувається міжнародний науково-практичний семінар на тему: “Ключові ризики системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в контексті 5-го раунду оцінки MONEYVAL”.
5й Раунд оцінки MONEYVAL — подія, яку чекала вся професійна спільнота національної системи фінансового моніторингу. Проведення цього тривало більше року та завершилась затвердженням Звіту на 55-й Пленарній сесії Комітету MONEYVAL. Вказана подія свідчить про утвердження Україною статусу надійного партнера міжнародної спільноти у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Звіт взаємної оцінки України підготовлений з використанням Методології FATF для проведення оцінок, згідно з якою країни повинні враховувати ефективність реалізації заходів боротьби з відмиванням коштів фінансуванням тероризму, а також рівень технічної відповідності кожної Рекомендації FATF.
Крім того, директор FIU Training Centre, професор Антон Чубенко, представив проект мережевої освіти в антилегалізаційній та антикорупційній сфері. Проект покликаний об’єднати зусилля боротьби у сфері ПВК/ФТ, налагодити співпрацю з ВНЗ України, а також підняти перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів на новий рівень. Хочемо нагадати, що даний проект вже викликав інтерес та зацікавленість у провідних ВНЗ, з котрими були проведені робочі зустрічі, окреслено план дій, підписано меморандуми про взаємопорозуміння.
Організаторами заходу виступили Державна служба фінансового моніторингу України, FIU Training Centre, OSCE Project Co-ordinator in Ukraine та Антикорупційна ініціатива ЄС.
До семінару залучено широкий загал міжнародних та національних експертів, представників державних органів, приватного сектору, науковців та зацікавлених осіб, зокрема Комітет ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності, Генеральна прокуратура України, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Національний банк України, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, НАБУ, Міністерство юстиції України, Служба безпеки України, Національне агентство з питань запобігання корупції, Національна поліція України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Незалежна асоціація банків України, Львівський державний університет внутрішніх справ, Львівський торговельно-економічний університет ЛТЕУ, Львівський національний університет імені Івана Франка.